субота, 21 травня 2016 р.

"Чорний світанок"


"И стонет, тонет Крым в слезах …
Гонимые в чем были
Указ вождя! И некому помочь
Законы вывернуты, словно дышло
Ни прошлого, ни Родины …
Всего за ночь..."

Рустема Емінова,


18 травня Україна відзначала 72 річницю депортації кримських татар. День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановує жертв депортації кримських татар 1944 року.

У Першотравневій бібліотеці для користувачів було проведено годину-реквієм "Чорний світанок".Читачам були представлені документальні кадри про депортацію. Їм було розказано що "...за офіційними даними було депортовано 183 144 тисячі кримських татар; за татарськими джерелами – 228 500, з яких упродовж першого півтора року померло близько 110 тисяч осіб. В каральній операції брали участь 32 тисячі співробітників НКВС..." (http://islam.in.ua/ua/islamoznavstvo/deportaciya-krimskih-tatar-yak-shche-odin-genocid-v-srsr).Людям на збори давалося від декількох хвилин до півгодини, з собою дозволялося взяти особисті речі, провізію, посуд та побутовий інвентар.

Трагічні події, пов’язані з тотальною депортацією кримськотатарського народу у травні 1944 року і наступними десятиріччями насильницького утримання в місцях вигнання, були одним із широкомасштабних злочинів радянського режиму.

Немає коментарів:

Дописати коментар