Тиждень дитячої та юнацької книги


Тиждень читання!

"Книга - ключ до знань"



23 квітня - Міжнародний день книги, тому у квітні в усіх бібліотеках ми проводимо тиждень читання, щоб ще раз нагадати, що найбільше диво на світі - це книга. Тиждень читання у цьому році у нас пройшов під гаслом "Треба читати, бо ми того варті!".
Розпочався він у нас з літературного портрету"Ювіляри 2017", де розмістили книги письменників та поетів, та коротко згадували про них, їх твори, їх життя.





Провели ми завдяки допомозі волонтерів читання у голос "Цікаві книжки".
Наші волонтери читали улюблені книги нашив відвідувачів.


Та і про наймолодших Чомучок не забули!


Привчаємо молодших до читання.

Нарешті погода нам усміхнулась і почала балувати сонячними і теплими днями, і ми не гаючи часу, вийшли на літературний читальний пікнік під відкритим небом і читаємо!





Продовжили тиждень, подорожуючи світом. На цей раз ми відправились у Японію - країну контрастів.


2017 рік - Рік Японії в Україні, тому у цьому році ми часто будемо подорожувати цією цікавою і незвичайною країною висхідного сонця.


Облаштована фото-розкладка "Японія - країна контрастів"


Розповіді про цікаві факти Японії, її звичаї, про прогрес, новітні технології з яким розвивається Японія.


Демонстрація презентації про Японію.


Ознайомлення наших користувачів з японськими письменниками та їх творами.


Це все Японія.





Тиждень дитячої та молодіжної книги


Літературний дивограй "З нами весело усім".


Щорічно у квітні місяці усі бібліотеки нашої держави проводять Всеукраїнський тиждень дитячої та молодіжної книги, з метою прищеплення учням любові до книжки, дбайливого ставлення до неї, виховання потреби в читанні, підвищення інтересу учнів до ролі книжки в суспільному та історично-культурному житті, вікторини , обговорення улюблених прочитаних книг.

У нашій бібліотеці тиждень пройшов під гаслом "З нами весело усім". Для менших читачів було підібрано веселі, гарно ілюстровані, новенькі книжечки із цікавими оповіданнями, загадками, віршами, щоб вони могли взяти їх і почитати, а потім про прочитане або намалювати малюнки, або розповісти друзям, з метою рекомендації прочитаного ними.


У рамках тижня для користувачів бібліотеки проводили книжкові колажі, літературні ігри, літературні вікторини, презентації, інформаційні куточки,літературні портрети тощо. Так на початку тижня провели гру для ерудитів "Літературний калейдоскоп". Для читачів підібрали цікаві загадки, запитання, завдання, на які вони залюбки відповідали.

Гра "Літературний калейдоскоп"



Читачі з цікавістю відповідають на питання, загадки.



2016 рік - об'явлений роком англійської мови. Під час тижня дитячого та молодіжного читання, у нашій бібліотеці оформили куточок англійської мови "Ти розмовляєш англійською?", на якому підібрали книги для тих, хто захоплюється вивченням англійської мови, підібрано матеріал про англомовні країни і надруковано на брошурах "Подорож англомовними країнами", для того, щоб бажаючи могли коротко ознайомитись з країнами, які спілкуються англійською.



Куточок "Do you speak English?Ти розмовляєш англійською?"



Біля полиці з книгами ведеться дискусія, "Чи потрібно вивчати англійську?", адже майже у кожній сільській школі вивчають німецьку мову...



Користувачі  завдяки куточку англійської мови дізнались багато цікавого про англомовні країни, що це офіційна мова Об'єднаного королівства, куди входять Англія, Шотландія, Уельс і Північна Ірландія, а також Канади, Ірландії, Мальти...
2016 рік - це рік Івана Франка. Тож під час тижня ми не оминули і цю важливу тему, щоб наші користувачі дізнались якомога більше про нашого видатного Каменяра. У бібліотеці оформили і провели літературний портрет "Іван Франко: Дух, Наука, Думка, Воля".



Літературний портрет "Іван Франко: Дух, Наука, Думка, Воля"



Для читачів бібліотеки було роздруковано роздатковий матеріал про Івана Франка, його біографія, творчість, життєвий і творчий шлях Великого Каменяра.


Для користувачів продемонстрували презентацію, яку було знайдено в Інтернеті "Іван Франко: "Я син народу, що вгору йде..."". Наші читачі запам'ятають його слова, наповнені надією за свою рідну країну, славну нашу Україну:

"Розпадуться пута віковії,
Тяжкії кайдани,
Непобіджена злими ворогами
Україна встане.
Встане славна мати Україна
Щаслива і вільна.
Від Кубані аж до Сяну-річки
одна, нероздільна..."

Під час тижня дитячого та молодіжного читання наші користувачі бібліотеки взяли участь у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості "Мрії про Україну: дитячий погляд". 






Виставка робіт учасників обласного конкурсу 

"Мрії про Україну: дитячий погляд"

Читачі активно взяли участь у конкурсі.
Кожен учасник конкурсу у своїх малюнках показав усі свої думки, про нашу рідну Україну, свої мрії, свої побажання для процвітання нашої держави. А чи це не найголовніше зараз у нашому житті - усвідомлення надії на краще для нашої славної країни?!


Тиждень дитячої та юнацької книги для нашої бібліотеки став своєрідною акцією з популяризації надбань національної та світової культури та буде сприяти поглибленню і розширенню читацьких інтересів.
Всі діти, для яких було проведено цей тиждень, які приймали участь у конкурсах, вікторинах, одержали задоволення від проведених заходів.


9.04.2016.

Книги читаємо - усе на світі знаємо!

Вже стало доброю традицією у квітні проводити, приурочений Міжнародному дню дитячої книги, тиждень дитячої та юнацької книги. Наша бібліотека теж слідує цим традиціям і тому цей квітневий тиждень проходить у нас під гаслом "Книга - наш поводир у майбуття", кожен день - нові цікаві ігри, вікторини, знайомства з письменниками, читання улюблених творів.

Книжковий колаж 

"Читання -ось найкраще навчання"


 Відкриття тижня дитячої та юнацької книги у нас у бібліотеці почалося з книжкового колажу "Читання - ось найкраще навчання". До уваги користувачів були представлені книги сучасних українських письменників та поетів, які були представлені, як для менших читачів, так і для більш старших.  Це - вірші, казки, пригоди, подорожі, детективи - все те, що могло б зацікавити і спонукати до читання наших всезнайок, починаючи з першокласників і закінчуючи читачами 8-9 класів. 

                      

Кожен користувач вибрав для себе ту книгу , яка йому більш імпонує і подобається.


Краєзнавча подорож:
"Херсонщина уславлена моя,
Без тебе серце б'ється повільніше!"

Степи, Степи!
Від краю і до краю
Кошлатить ниви
Спраглий вітровій.
Щедрот щедріших
на землі немає
Таких, як у Херсонщині моїй...
                     А. Щербина "До степів"

Що є прекрасніше за наш рідний край, його безкраї степи, за нашу Батьківщину, родину - нічого! Бо для кожної людини наймиліше і найдорожче завжди був, є і буде - рідний край!




У рамках тижня дитячої та юнацької книги, у нашій бібліотеці ми разом з користувачами подорожували по безкрайніх степах рідної Херсонщини. Під час подорожі читачі почули розповіді про заповідник Асканію-Нову, про обряди та звичаї наших пращурів, про наших земляків-письменників і послухали їх вірші. Ще раз читачі познайомилися з книгою Павла Павловича  Дерези "Іванівського краю історія жива", яка містить дуже багато інформації про наш край, села нашого району, починаючи з прадавніх часів.


Літературний портрет "На відстані сльози"
(до 65-річчя Анатолія Кичинського)



На відстані сльози
ковтаючи слова,
кладу своє лице
у мамині долоні.

І хай мені у них
життя моє сплива.
Не сплинули б вони,
від сліз моїх солоні.
А. Кичинський "На відстані сльози"
У рамках тижня дитячої та юнацької книги у нашій бібліотеці пройшов літературний вернісаж "Ювіляри року", на якому для читачів бібліотеки було проведено краєзнавчий літературний портрет "На відстані сльози", присвячений 65-річчю Анатолія Кичинського. 




         


Для учнів 7-8 класів було виготовлено брошури "Анатолій Кичинський", де ми розмістили коротку біографію про херсонського поета, та інформацію про його твори. Слухали вірші зі збірки "Срібна голка і нить золота". дізнались багато цікавих фактів про нього, дізнались що він є автором таких поетичних книг, як «Вулиця закоханих дерев» (1976), «Світло трави» (1979), «Средь белого дня» (1980), «Землі земельна кров» (1982), «Листоноша-земля» (1985), «Дорога завдовжки в любов» (1988), «Сотвори свет» (1988), «Повторення непройденого» (1990), «В гості до мами» (1991), «Жива і скошена тече в мені трава» (1999), «Бджола на піску» (2003), «Пролітаючи над листопадом» (2004), «Танець вогню» (2005) та «Срібна голка і нить золота» (2010). 
А ще дізнались що він також відомий багатьом як автор, пейзажів та натюрмортів, чимало з яких займають помітні місця у приватних колекціях не лише вітчизняних, а й зарубіжних. 
Нагороджений медаллю «Незалежність України» та Почесною грамотою Президента України.

Конкурс малюнків"Світить сонечко з небес. Христос Воскрес! Христос Воскрес!"



На столі – духмяна паска,
А круг неї – писанки.
Уділи нам, Боже, ласки
На всі дні, на всі віки!

Немала у нас родина,
Та молитва всіх єдина:
Хай розквітне Україна,
Як в погожі дні – весна.
П. Воронько


Незабаром Великдень. Його усі чекають і великі і малі.
В рамках тижня дитячої та юнацької книги у нас у бібліотеці ми разом з найактивнішими користувачами провели конкурс малюнків "Світить сонечко з небес. Христос Воскрес! Христос Воскрес!". читачі дуже натхненно і старанно малювали одне із своїх улюблених свят - Великдень.

   




А потім, ми разом з нашими талановитими художниками вирішили зробити галерею з їх малюнків. 





 У нас вийшла гарна виставка дитячих малюнків.

Шевченківські читання: "Уклін тобі, Кобзарю!"


Тече вода в синє море,
Та не витікає;
Шука козак свою долю,
А долі немає...
          Шевченко Т.Г. "Думка"

В рамках тижня дитячої та юнацької книги у нашій бібліотеці пройшли Шевченківські читання "Уклін тобі, Кобзарю!", під час яких читачі читали вірші Т.Г. Шевченка.


Полійчук Вікторія (учениця 9 класу) 
читає свій улюблений вірш "Гомоніла Україна"

 Прозвучали вірші Т.Г. Шевченка "Думи мої, думи...", "Гомоніла Україна", "Заповіт", "Зацвіла в долині червона калина" та інші вірші поета, які ми любимо.
Найменші учасники читали улюблені вірші напам'ять:




Літературні конкурси і розваги

У рамках тижня дитячої та юнацької книги у бібліотеці проводились різні літературні конкурси, ігри, вікторини, у яких наші активні читачі приймали участь. Із великим задоволенням і цікавістю пройшла літературна гра "Розумні квіти", під час якої наші користувачі отримали розумні квіти з цікавими і заплутаними питаннями і весело на них відповідали.


                        




                                

"Розумні квіти"

Провели літературне "Бюро знахідок", під час якого малеча відгадувала до яких книжок відносяться наші знахідки та яким казковим героям вони належали.


                        


Літературне "Бюро знахідок"

А вікторина "Люби і вивчай свою Україну" ще раз довела, що наймиліша і найгарніша з поміж усіх країн на світі для наших користувачів - наша Україна. Читачі з великим задоволенням відгадували усі загадки, усі питання, які загадувала під час вікторини помічниця Вікторія Полійчук (учениця 9 класу), адже вони усе про неї знають.




Любіть Україну
У сні й наяву,
Вишневу свою Україну,
Красу її вічно живу і нову,
І мову її солов'їну.
                                                     Т.Г. Шевченко.


Розваги для малят

Лунає дзвін з усіх сторін:
- Христос Воскрес!
Безсмертний він!
Злітають звуки до небес:
- Дінь-донь, дінь-дон!
Христос Воскрес!
                                         Леся Вознюк

Закінчився наш тиждень дитячої та юнацької книги "Книги читаємо - усе на світі знаємо!" у дитячому садочку "Малятко". Там ми розважались з малечею, малюючи маленького зайчика, який буде їм тримати їх писанки на Великдень.


Адже розмова наша почалася з того, що всі ми: і дорослі, і малі дуже полюбляємо Великодні свята, коли треба фарбувати крашанки та писанки. От і вирішили ми з ними розфарбувати маленького зайчика у найулюбленіші кольори наших малюків.



Зайчики у нас вийшли дуже гарні, а через декілька днів ми їх з ними будемо вирізати і робити підставки для крашанок.

Цей тиждень у бібліотеці пройшов цікаво, весело, насичений різними яскравими іграми, вікторинами, книжковими виставками, літературними переглядами.




Немає коментарів:

Дописати коментар