Наша бібліотека

Першотравнева сільська бібліотека
вулиця імені Гагаріна, 28
село Першотравневе
Іванівський район
Херсонська область
Україна
75412
Щоденно:
з 9.00 до 17.00
Обід:
з 12.00 до 14.00
вихідний:
понеділок, неділя.
E-mail: NAlexZolnina@gmail.comблог:http://pershotravneve1.blogspot.com/ 

Історія створення  Першотравневої сільської бібліотеки


Почнемо з того, що...
Село Першотравневе (Риштаки) утворилося вихідцями з села Іванівка у 1923 році. До війни тут було 2 сільські ради - Зорянська і Борисівська. Зорянській сільській раді дули підпорядковані такі села: Зоря, Новоукраїнка, Новотроїцьке, Червона Колона, Загнойки.
Борисівській сільській раді були впорядковані такі села: Борисівка, Хлібороби, Риштаки, Восьмихатки, Сірогозьке.
Перші відомості про бібліотеку відносяться до 1925 року.
Культурно-масова робота почала розвиватися в повоєнні роки.
Перша бібліотека була відкрита при клубі села Зоря в червні 1952 року і завідував нею Кравченко Афанасій Іванович.
Фінансувала бібліотеку Зорянська сільська рада, її початковий фонд складав близько 7 тисяч примірників, поступово збільшився до 8,5 тисяч примірників. У фонді переважала художня література (українська, російська), але була і галузева, хоч і в меншій кількості.
Населення села складало близько 450 чоловік, з них половина була читачами бібліотеки.
З листопада 1956 року бібліотеку очолила Тітова Любов Олександрівна, яка працювала до грудня 1960 року. З грудня 1960 року по грудень 1962 року бібліотекою опікується Алєксєєва (Костенко) Лідія Юхимівна.
Борисівська сільська бібліотека була відкрита у грудні 1957 року. Спочатку бібліотека розміщалася при школі, пізніше переведена до сільського клубу і стала називатися Борисівська приклубна бібліотека. Завідуючою була Сахно Ніна Митрофанівна, яка працювала до 1966 року.
Фонд бібліотеки складав близько 10 тисяч примірників. Фінансування здійснювалося сільською радою. Для більш повного залучення читачів на віддалених бригадних селах, виробничих ділянках були створені пересувні бібліотеки. Пересувні бібліотеки були в селах Зоря (керівник Ващенко Василь Іванович), Ворисівці, Новотрорїцкому (Артем'єва Клавдія Тимонівна), Хлібороби (Полійчук Валентина Тимофіївна). З метою інформування жителів віддалених сіл створені, так звані, "десятихатки", за якими була закріплена сільська інтелігенція (вчителі, медики, культпрацівники). На "десятихатках" людей знайомили з останніми політичними новинами, досягненнями науки, техніки, доставляли нові періодичні видання, знайомили з новими надходженнями.
У 1954 році з двох сільських рад утворено одну - Першотравневу. А у 1962 році дві сільські бібліотеки об'єднались в одну, яка розмістилася в приміщені будинку культури. Фонд бібліотеки при обєднанні становив близько 20 тисяч примірників, переважно художня література.
Завідувала новоствореною бібліотекою Сахно (Трохименко) Ніна Митрофанівна. В новій бібліотеці було приміщення для збереження книжкового фонду, читальний зал.
Поповнювалась бібліотека за рахунок коштів сільської ради та обласного бібколектору.
В грудні 1966 року очолила випускниця Херсонського культурно-просвітницького училища Ткаченко (Власюк) Надія Опанасівна, яка працювала до 1968 року.
В бібліотеці велась активна робота: проводились бесіди різної тематики, дискусії, лекції, бібліографічні огляди, організовувались книжкові виставки, перегляди літератури. Бібліотекар під час жнив виїздила на поля до комбайнерів, носила книги на пункти видачі, виробничі ділянки.З липня 1970 року по листопад 1998 року бібліотекою завідувала Алексєєва (Костенко) Лідія Юхимівна.
Активними читачами були: Борідко Анатолій Федорович, Желенкова Марія Артемівна, Німовець Микола Юхимович, Бех Леонід Юхимович.
Серед активних читацьких сімей: родина Новіків, Кошки. Цікавились літературою з різних галузей.
З 1979 року бібліотека називалась Першотравнева бібліотека-філія №12.


З 1998 по даний час бібліотеку очолює Жолніна Наталія Олексіївна. 


Бібліотека тісно співпрацює з дитячим садком "Малятко", школою, громадою, сільською радою. 


Проводить для них цікаві зустрічі з книгою, влаштовує екологічні пікніки, подорожі, спостереження за природою, книжкові колажі, проводить заходи до знаменних і пам'ятних дат. 
Зараз бібліотека - це сучасний культурно-масовий, інформаційно-розважальний центр. 
З 2012 року бібліотеку перенесено у приміщення сільської ради на другий поверх.
у бібліотеці відкрито Пункт вільного доступу до мережі Інтернет безкоштовно. Бібліотека має 3 комп'ютери. Після децентралізації 2015 року бібліотечної системи бібліотека має назву - комунальний заклад "Першотравнева сільська бібліотека". 
Зараз у селі проживає близко 458 жителів.
На сьогоднішній день бібліотека має: 
читачів - 325
книжковий фонд - 7692 примірників.
Фінансування здійснюється Районною радою.


Немає коментарів:

Дописати коментар