Будні бібліотеки

Як врятувати Землю?!

(2018 рік)

Ми живого не образим,
Ми живому, як брати,
Прокладаємо ми разом
Шлях до світлої мети.
О. Родінка

До дня довкілля у бібліотеці провели урок-екології "Як врятувати Землю".


Було створено експозицію "Вбережи довкілля"


З читачами велася бесіда про глобальні екологічні проблеми, щодо збереження навколишнього середовища. Читачам були представлені книги про природу, в яких можна прочитати про  тварин, про чудодійні властивості рослин, про вплив людини на навколишнє середовище.


Разом з присутніми розглядали важливі питання, про те що у нашому житті охорона природи має надзвичайно важливе значення. Залежність людини від стану навколишнього середовища стає дедалі очевиднішою, і коли йдеться про охорону природи, то мають на увазі не тільки рослинний і тваринний світ, а й процеси, що відбуваються в кругообігу енергії, води...


Разом з читачами розгадували загадки - заняття, яке найбільше їм подобається:

Без дров, без огня,
А гріє щодня.
Постійного місця не має,
Туди сюди походжає.
День і ніч бродить,
Весь світ обходить.
(Сонце)

Срібну скибку кавуна
Видно ввечері з вікна.
Подивись – но у вікно.
Що воно?
(Місяць)

Увесь світ годую, а сама не їм..
(Земля)

Природа в нас одна, вона така беззахисна перед людиною. Бережімо її, рятуймо! Рятуймо чисте повітря. Рятуймо воду – в морях, озерах, в малих і великих річках. Рятуймо рідкісних тварин та птахів – тих, що зникають в полях, у лісах, на озерах. Рятуймо злаки. А потім рятуймо квіти. Рятуймо світанки від кіптяви і димів. Рятуймо тишу, щоб у тиші милуватись співом пташок. Рятуймо землю, а також рятуймо небо. Рятуймо мрії… Від кого рятувати? Від себе, поки ще не пізно і можна хоч щось ще зберегти!

Природа щедра до нас. Що ми маємо - усе від неї. Відплати їй своєю добротою, увагою, і вона стане ще щедрішою!

*********

Наші будні



Кожен відвідувач знаходить своє заняття.


Завжди доступний у нас wi-fi.


Разом шукають та грають в ігри.









Ніщо так не зближує, як спільні інтереси, а у даному випадку - спільна командна гра!
11.08.2017р.


"Наталчин кінозал"  завжди працює!


Перегляд фантастики у бібліотеці



27.07.2017 рік

 "Христос Воскрес!"

Христос Воскрес - радійте, діти,
Біжіть у поле, у садок.
Збирайте зіллячко і квіти,
Кладіть на Божий хрест вінок!
Л.Глібов.


Великдень - найсвітліше і найрадісніше свято для всіх людей, а особливо для дітей.


Для наймолодших наших читайликів-пізнавайликів провели народознавчу карусель "Великодній ранок". 
Малеча слухала Великодні легенди: "... Від дня свого Воскресіння Спаситель посадив у підземелля, під тією скалою, де був Його гріб, головного сатану Вельзевула і наказав йому гризти 12 залізних ланцюгів, 12 залізних дверей, 12 залізних замків. якщо Вельзевул перегризе все це від одного Великодня до другого, тоді буде кінець світу... "



У нас у бібліотеці, стало гарною традицією "вирощувати" Писанкове дерево бажань.
Цей рік - не виняток і у нас виросло дуже гарне Писанкове дерево, а завдяки нашим користувачам, воно рясне і дуже гарне.





Улюблені заняття малят з дитячого садочка.







 

Поздоровлення малят із дитячого садочку зі святом 8 березня.


Усі ці картинки наші дітки зробили своїми руками.

Зі святом любі мами та бабусі!
7.03.2017

Разом граємо у казку. 


Чи вслухались ви як гарно наші малята читають вірші, співають пісні або розповідають казки?

Коли вони приходять до нас, ми щоразу переконуємось, що у нас найталановитіші діти на світі. Виявляється, що наші малята не тільки вміють слухати казки і розповідати їх, але й грати у казку вони теж уміють. 


Сьогодні до нашої сільської бібліотеки зранку завітали вихованці дитячого садочка «Малятко». І ось зараз ми запропонували разом відправитись у цікаву, чудову подорож і пограти у казку. 




А так, як дні гостин співпали з днем української писемності і мови, то і мандрівка-гра у нас була по українській народній казці «Рукавичка». 


Спочатку ми запропонували нашим Чомучкам загадки, які вони дуже люблять відгадувати. Розгадуючи ці загадки, кожен малюк отримував маску героя казки. У нас з’явилася Мишка-норушка, Жабка-скрекотушка, Лисичка-сестричка та інші звірі. І тут почалося… «А хто-хто у рукавичці сидить?», «Я – Мишка-скреботушка», «Я – Жабка-скрекотушка»… 







Ой як емоційно грали наші малята! Кожен хвилювався за те, щоб вистачило місця у рукавичці, а як Мишка-скреботушка боялася, щоб її ніхто не з’їв, а Ведмідь боявся, щоб нікого не роздавити… Такої казки ми не чули ще ніколи! 





Ми водили хоровод і співали українську народну пісню «Ходить гарбуз по городу». У нас були гарні Огірки, Бурячки, Морквина, Диня, Гарбуз… 



Час промайнув непомітно, весело, цікаво. 
А згодом ми займались улюбленою справою - дивилися мультики. Ми з малюками переглянули "Мийдодир" та ще раз переглянули  казку "Рукавичку".





Спілкуючись з нашими малюками, ще раз переконались що майбутнє нашої країни знаходиться у надійних дитячих руках. Адже під час гри вони спілкувалися рідною українською мовою, чули рідну українську мову. А мова – це наше все. 

Починається ранок з «Доброго ранку» до сонечка, до рідної неньки, до рідної землі. Так і наша мова починається з різних звуків, які немовлята, а тоді і доросліші діти вимовляють вже словами, вплітають у речення і струменить наша мова. 


Бережімо нашу рідну мову, плекаймо солов’їну, адже без мови – немає народу, немає нації, немає нашої славної країни України. 

Канікули у бібліотеці.






Кожен відвідувач зайнятий своєю улюбленою справою: хто читає, а хто грає в улюблену гру "Вормікс", ще не забуваємо за підтримку друзів у грі...




Wi-Fi завжди доступний для усіх бажаючих...



Бібліотечні будні.


Діти грають у вільний час у шахи.


Навчання зацікавлених дорослих читачів та допомога наших волонтерів.


Працює WI-FI.


Спілкування з друзями.
21.05.2016.
До дня вишиванки.

У бібліотеці гості.  І так співпало, що діти прийшли до нас саме у Всесвітній день вишиванки. Та й прийшли такі гарні - всі у вишиванках. І почалося у нас свято...

А розповіли ми їм ось що:
"Жила собі дівчинка Орися.
І запитала у матусі, яка подарувала їй вишиванку: "А розкажи мені, мамо, про вишиванку".Та й почала мати дочці розповідати: "Вишиванка - оберіг, дитино. У народній вишиванці відбилися спільність і походження українців з природою В різних регіонах вишивали різними нитками: на Полтавщині - білими, яка називалась "біль". Узори нагадують візерунки морозу на вікні..." 


А ще ми розповіли, що означає проповідка "Рукава як писанка, а личко, як маків цвіт".
 Діти дізналися дуже багато цікавого...
Виявляється, що весь одяг вишивали рослинними орнаментами, віночок на Україні мали право носити тільки дівчата. Віночок - оберіг, символ дівочої чистоти. Віночок носили дівчатка з трьох рочків. Та ще багато цікавого...


Співали діти гаївочки.


Найсміливіші читали гарні вірші про вишиванку. Віка Міхальчик нам прочитала вірш В. Крищенко "Вишиванка". Вірш "Вишиванка" В. Гринька декламував Дмитро Бех. Вірш Ф. Петрова "Звідкіль прийшла сорочка" читала Анастасія Назаренко. Діти виразно і старанно декламували вірші.


Улюблене заняття наших малюків.

19.05.2016 рік.

Канікули у бібліотеці!

От і настали довгоочікувані канікули у школі! Кожен бажаючий із задоволенням завітає до бібліотеки і свій вільний час проводе так як йому цікаво і хочеться.

Особливо подобається нашим користувачам одне заняття - вони "танкують"! Допомагають один одному порадою у грі, підсказують що краще зробити. Тут видно командний дух наших читачів.
Інші спілкуються у соціальних мережах з друзями.


Інші користуються WI-FI, адже комп'ютерів на всіх не вистачає.




А ось хлопці , що старші, влаштували собі шаховий турнір.




Наша бібліотека ніколи не буває порожня. Кожен день сюди приходять наші користувачі і отримують те, за чим прийшли: хтось за інформацією, хтось за книгами, хтось за віртуальним спілкуванням.
Ми завжди раді нашим читачам. Завжди для них проводимо цікаві заходи.
березень, 2016 рік.

Будні бібліотеки насичені.

Наша бібліотека дуже радо зустрічає користувачів у своїх стінах. Для них - розваги, читання, спілкування з друзями.



Відвідувачів завжди багато - діти, юнацтво, дорослі.
Запрошуємо до нас у бібліотеку!

Кожен у нашій бібліотеці знаходить свої інтереси .
Масляну зустрічай!

Як на масляному тижні з труби млинці летіли!
Ви млинці, млинці, млинці, ви бліночкі мої...
І сир, і сир, все летіло під поріг!
Ви млинці, млинці, млинці, ви бліночкі мої...

Кожен рік ми на початку весни зустрічаємо Масляну.

Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Цей смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту. Сьогодні Масляна є одним з церковних свят і називається ще Мясопустним або Сирним тижнем.
У нашій бібліотеці разом з читачами провели народознавчу подорож "Масляна прийшла! Нумо святкувати!".

Для користувачів продемонстрували презентацію "Зустрічаємо Масляну!", з якої вони дізнались про традиції святкування Масляної, про розваги які проводятьсмя під час святкування, про частування під час свят...
Читачі дізнались, що назва свята «Масляна» пов'язана з тим, що в тиждень перед Великим постом з раціону харчування виключалися м'ясні продукти, а ось молочні ще вживати було можна, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло, сметана. У народі це свято асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.


Кожен з читачів добре знає як називається кожен день тижня Масляної...Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури.

Миколая зустрічаймо,

в цей святий величний час!

Пісню слави заспіваймо
Щирим серцем нині враз,
Миколая зустрічаймо
В цей святийвеличний час.


 

Першотравнева бібліотека відмічала разом з читачами день святого Миколая!
Чи знаєте ви, хто такий Святий Миколай? І чому свято Миколая найулюбленіше з усіх свят? Коли ми відзначаємо це свято? Ці всі питання розвеселили наших слухачив. Хто ж не знає, що 19 грудня щороку ми святкуємо день святого Миколая. Це один з найяскравіших зимових свят та найулюбленіше свято серед малечі.

Нашим користувачам ми розповіли і їм було цікаво дізнатись, що Св. Миколай є «старшим» серед святих: опікується воїнами, володіє ключами від неба. Але більшість часу він проводить на землі, допомагаючи бідним у скруті, мандрівникам - у дорозі, мореплавцям - на морі.



Підготували для допитливих книжковий колаж, з літературою, в якій можна дізнатись, про усі зимові свята, звичаї, обряди, та знайти цікаві ідеї, щодо проведення таких свят.
А потім для читачів показали мультиплікаційний фільм "Пригоди святого Миколая".


Наші слухачі ще раз переконалися, що в ніч на день Святого Миколая святий розносить подарунки та підкладає їх під подушку. Солодощі, яблука, горіхи та печиво дістається лише слухняним дітлахам. Тим же хто цілий рік пустував - святий Миколай підкладає під подушку різочку, як попередження на наступний рік.





Благослови нас, Миколаю.




Перемогти злу силу дай.

Засій в серцях бажання чисте

Міцно любити рідний край.



Новорічна майстерня Діда Мороза.

Ми разом з нашими читачами у бібліотеці почали прикрашати новорічну ялинку, іграшками, які виготовляємо разом.


У нас відкрилась "Новорічна майстерня Діда Мороза". У цій майстерні ми виготовляємо різні новорічні іграшки.



 

 Майже кожен день, прийшовши  після школи у бібліотеку, наші помічники роблять свою роботу!

Хлопчики і дівчатка дуже стараються!


"Це актуально!Увага!СНІД!"












Скільки б про СНІД не писали і не говорили, чомусь кожен з нас вважає, що ця хвороба існує деінде, тільки не поруч - не в нашому місті, селі, області, нашій країні.
Проте статистика - річ уперта, а ми маємо нині страшні цифри...




Кожен 100-й мешканець України – ВІЛ інфікований. За даними ООН, щороку СНІД – «чума ХХ століття » забирає життя 5 млн. осіб. Зараз на планеті біля 150 млн. інфікованих це тільки офіційна статистика.




Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно 1 грудня. Вперше він був проголошений ВООЗ в 1988 році.

У нашій бібліотеці було проведено презентацію інформаційної виставки "Увага! СНІД!" для користувачів 9 класів.


На виставці були зібрані друковані матеріали, брошури, пам'ятки про проблему СНІДу, для того, щоб читачі змогли ознайомитись зі статистикою, цікавими і потрібними фактами.

Розваги:

"Увага! Діти у бібліотеці!"



Хто на світі розумніший!
Хто на світі веселіший!
А це ми, а це ми - 
Ми - чомучки-малюки!

Хто сказав, що у бібліотеці, нудно і не цікаво?! 
Ви приходьте до нас, коли у нас гості - малеча з дитячого садка "Малятко", і ви зрозумієте, що це неможливо! Адже ці дітлахи - маленькі "енерджайзери". Їх постійно треба розважати і енергію пускати у потрібному напрямку.





Всі разом ми грали у "Відгадай-ко", розгадували цікаві загадки про звіряток, які мешкають у лісах.



Що за мордочка не зла
Виглядає із дупла?
Оченятка-намистинки,
З вушок пензлики-ворсинки?..

Бачиш голчатий клубок?
Ну й дивує часом ліс - 
Має цей клубочок... ніс!..

Але найдужче малятам подобаються логічні ігри, коли можна проявити усю свою логіку і спритність. Тому ми почали грати у гру "Вдягни ведмедика".



Логічна гра "Одягни ведмедика"

Сподобалась нашим діткам і логічна гра "Хто де живе?". Вони із знанням діла розповіли хто з диких звірів де живе у лісі - хто у мурашнику, хто у барлозі, а хто у норці...






Логічна гра "Хто де живе?"





Але особливо наші малюки люблять розфарбовувати малюнки, тому не довго збираючись, ми почали фарбувати. Діти отримали розфарбовки - метелики, равлики, новорічні ялинки і почали їх розфарбовувати...














Юні художники. Розфарбуй малюнок.






Нам було дуже весело і час минув непомітно. Усі діти приймали активну участь у розвагах і у дитячий садок вони пішли з гарним настроєм.



Правило діє!




Правило № 1:
"Хочеш за комп'ютером пограти -
Треба взяти й книжку почитати!"
Зараз у наших читачів зявилося більше вільного часу і тепер вони частіше ходять до бібліотеки і проводять більше часу у нас...
Тож у нашій бібліотеці почало діяти нове правило: "Хочеш за комп'ютером пограти - Треба взяти й книжку почитати". Суть цього правила така: кожен хто приходить до бібліотеки і хоче посидіти за комп'ютером, повинен взяти будь-яку книжку з полиці і сидіти читати на протязі 15 хвилин. Він може її просто листати, переглядати малюнки (якщо маленький), може прочитати першу сторінку або останню, але він повинен займатись книгою 15 хвилин.
Мета такого правила - привчити на канікулах дітей не випускати книги з рук, нехай навіть 15 хвилин і я впевнена - спочатку читачі будуть її просто листати,розглядати малюнки, але потім розпочнуть читати, а тоді і схочуть дочитати розпочате до кінця.




 Я думаю, що у нас усе вийде і нове правило  позитивно вплине на відвідування бібліотеки!
Спробуйте і ви!

Відповідний візит малечі до бібліотеки

Нещодавно ми ходили у гості до нашої малечі у дитячий садок "Малятко", адже вони - наші майбутні читайлики. Ми гарно розважались і гостинно запрошували  їх до нас у бібліотеку. І от, не довго думаючи, з відповідним візитом завітали наші малюки до нас.
Спочатку разом дуже уважно дивились мультфільм "Ведмедики Гаммі".


   



Та потім стало цікавіше, адже захотіла малеча розважитись, хто як хоче, адже бібліотека - місце де можна і читати дитячі журнали, і складати пазлики, які вони дуже полюбляють.  І тут почалося...




Ми дуже любимо, коли до нас приходять гості у бібліотеку, а занадто такі бешкетники і чомучки. Від них лунали приблизно ось які запитання: "А де ви взяли ось ці комп'ютери?", "А цей годинник вам хто купив?", "А чому тут стоять ці книги?"(вказуючи на книжкову виставку), "А що у вас у тих кімнатах?", "А ви тут живете?" та інші цікаві для них запитання.
Такі зустрічі вже увійшли у гарну звичку.  
Ми завжди раді приходу малят до бібліотеки.

Ласкаво просимо, любі наші малятка!


Масляна до нас іде!

"Прийшла масляна з млинцями,
Щоб привітати нас із вами..."

"Ой на Масляну, та й млинці пекли! 
Ой на Масляну, та й сусідів пригощали!" ...

Саме такими словами розпочалася народознавча подорож по звичаях нашого народу у Першотравневій бібліотеці разом з читачами. Під час подорожі наші мандрівники дізнались усі тонкощі святкування Масляної: скільки днів святкують, Масляну; як називали кожен день на протязі тижня святкування Масляної, кого треба пригощати, що спалювати на вогнищі під час святкування... Тобто все, що робили наші пращури під час Масляної. А ще дружно переглянули під музичний супровід презентацію "Масляна, ой Масляна!". кожен мандрівник розповів, як у його родині святкують свято і які млинці були найсмачнішими...






Ми з читачами провели дуже цікаво і весело час. кожен з учасників мав змогу розповісти про родинні звичаї та почути про звичаї інших і це супер!!!



"Любов безмежний, чудний дар, 

Що дав творець своєму створінню"

Так ніхто не кохав. Через тисячі літ 
лиш приходить подібне кохання. 
В день такий розцвітає весна на землі 
І земля убирається зрання...
В.Сосюра.

Кохання, кохання...на коханні держиться увесь світ, без нього ми не живемо, а існуємо. Це найміцніший фундамент нашого життя.
У нашій бібліотеці була проведена до дня св.Валентина година спілкування "Любов безмежний, чудний дар...". ми влаштували майстер-клас по виготовленню "валентинок", а найкращі виставили на виставку.







Читачі дізнались багато цікавого про це свято, а саме, чому його святкують.
 Валентинів день святкують усі - і дорослі, і діти. З родиною, з друзями. У цей день заведено зізнаватись один одному у коханні...
І нашій бібліотеці дуже захотілось, щоб і їй користувачі зізнались у коханні. Тому провели акцію "Зізнайся бібліотеці у коханні", кожен з читачів на нашій стіні-вітальні залишав побажання до своєї бібліотеки, за це були нагороджені цукерками... Було весело і цікаво.

      
 

       





Літературна мандрівка: 

"Всеволод Нестайко: На "ти" з дитинством".

"Всеволод Нестайко: На "ти" з дитинством".
Хто не знайомий з Тореодорами з Васюківки або з Робінзоном Кукурузо, хто не бачив чудеса в Гарбузянах або не знає Грицьк Половинку... От і наші читачі теж познайомилися з цими героями. 

У Першотравневій бібліотеці було проведено до дня народження українського дитячого письменника Всеволода Нестайка літературну мандрівку "На "ти" з дитинством". Під час зустрічі наші молодші користувачі познайомились з чудовим письменником і його цікавими творами, хтось вперше почув про пригоди ровесників, а хтось був радий знову з ними зустрітись. Дуже уважно слухали діти уривки з прекрасних оповідань Всеволода Зіновійовича, а ті з читачів, які вже з ним подорожували, із захопленням розповідали свої враження від прочитаного...

Читачі із задоволенням слухали про Грицька Половинку та про п'ятірку з хвостиком, про Тореодорів з Васюківки, взагалі "супер!". Адже повістинки Всеволода Нестайка не тільки цікаві, а ще й корисні. Вони навчають бути чесними, чинити по справедливості, бути чемними і завжди підтримувати друзів у будь-якій ситуації.














"Ми маємо ПРАВО знати!"

 Конституцію читають 
Тато, мама і дідусь, 
Я на неї теж дивлюсь, 
Сторінки перегортаю. 
Гарна книжка і цікава, 
Всіх добра навчає 
І дарує людям право, 
Від зла захищає.


Протягом XX століття сталося ряд подій, які надовго, а можливо – і назавжди залишаться в пам'яті людства, в його історії. Однією з таких подій було прийняття 10 грудня 1948 року в Парижі Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини. Дата прийняття Загальної декларації щорічно відзначається у всьому світі, як Міжнародний день прав людини. 
Кожна людина на планеті Земля має ПРАВО знати свої права, щоб бути захищеними від несправедливості. 
У нашій бібліотеці разом з користувачами 5-6 класів до дня прав людини ми провели інтерактивну гру "Кошик права". Разом з помічницею, ученицею 11 класу Шевченко Вікторією, ми намагались роз'яснити нашим допитливим користувачам які права маємо ми, люди, і зробили це за допомогою інтерактивної гри. Читачі по черзі витягували з нашого "Кошика ПРАВА" запитання і давали на них цікаві відповіді. 





Загальна декларація прав людини була і залишається загальним надбанням людства, однією з найважливіших цінностей XX століття.

Екскурсії до бібліотеки маленьких всезнайчиків - потенційних читайчиків.

"Читати - значить багато знати" - саме такий девіз був у наших юних всезнайчиків, з дитячого ясла-садка "Малятко". Вони  прийшли до нас у гості і з цікавістю роздивлялись кімнатки нашої бібліотеки, наші виставки, наші вироби, зроблені старшими користувачами.



А з журналом "Малятко" діти знайомі вже давно, так би мовити "з дитинства", і зустріч з ним у бібліотеці - не аби-яке задоволення.




Роздивитись маленькі іграшки з бісеру - це ж яка відповідальність!!!





Віртуальні подорожі читачів.

Чи кожна людина у своєму житті може собі дозволити подорожувати по світу, відвідувати різні музеї, міста, заповідники по усіх куточках нашої країни і не тільки... А от ми у нашій бібліотеці можемо це собі дозволити... - віртуально. Тож коли користувач забажає здійснити подорож куди захоче - будь ласка! Вперед!


Музей Писанки



А  гуляти по заповідниках і роздивлятись тварин - супер!


Пазломанія

"Пазломанiя". Що робити, коли нема свiтла у бiблiотецi? ... Наша бiблiотека та нашi чuтачi знають, що! Пазломанiя - ось те заняття, яке нам по душi 





Немає коментарів:

Дописати коментар