Патріотичне виховання

100 роківУкраїнської революції 1917 – 1921 років та вшанування пам’яті її учасників.

Робота спрямована на патріотичне виховання, сприятиме популяризації історії українського державотворення та приверненні уваги до національно-визвольної боротьби українців, сприятиме формуванню національної ідентичності.У цьому році наша держава відзначає 100-річчя Української революції 1917 – 1921 років.

Дискусія біля виставки про ідейні мотиви виникнення Української революції, причини та наслідки Української революції.

Фото-колаж "Українська революція"
У Першотравневій бібліотеці проведено фото-колаж "Українська революція". Для користувачів облаштували фото-виставку про революцію."Початок революції пов’язаний зі створенням Української Центральної Ради на чолі з Михайлом Грушевським 17 березня 1917 року. За короткий час вона перетворилася з представницького органу українського громадського руху на повноцінний парламент Української Народної Республіки". (матеріали з Інтернету)

"В ході революції український народ уперше в ХХ столітті створив суверенну національну державу з усіма належними ознаками: територія, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мова. Розбудовою Української Народної Республіки, Української Держави та Західно-Української Народної Республіки українці довели свій потенціал національного державотворення. Вперше після століть бездержавності відбулося об’єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель". (матеріали з Інтернету)На фотовиставці ми розмістили ключові матеріали та фото діячів, склад Української Центральної Ради, основні міста, де відбувалися головні події під час революції. (фото і матеріали знайдені в Інтернеті)
1.04.2017


Гортаючи сторінки історії: Українська революція.


У нашій бібліотеці для користувачів провели історичне досьє "Гортаючи сторінки історії: Українська революція".


Для читачів було продемонстровано документальний фільм "100 років української революції - як починала Центральна рада"


Перш за все ми нашим читачам роз'яснили, що Українська революція - це низка подій, пов'язаних з національно-визвольною боротьбою українського народу у 1917—1921 роках.
Ми нашим слухачам розповіли, що "...Поштовхом до початку Української революції стала Лютнева революція в Російській імперії. В Україні утворився альтернативний центр влади — Українська Центральна Рада (УЦР), що стала представницьким органом українських демократичних сил і очолила національно-демократичну революцію в Україні. Керівником УЦР став Михайло Грушевський
У період 1917—1921 років Україна пережила різні форми національної державності (УНР, Українська держава, ЗУНР), але державну незалежність втримати не змогла. Українські етнічні території були розділені між СРСР, Польською Республікою, Королівством Румунії та Чехословацькою Республікою. Таким чином, Українська національно-демократична революція зазнала поразки. Ця поразка була наслідком незгуртованості політичної еліти, незавершеності процесу формування нації, відмінностей між національними та соціальними завданнями визвольного руху, його обумовленості зовнішніми політичними й насамперед військовими факторами. Однак, не досягши своєї мети, Українська революція започаткувала процес формування модерної політичної нації та відродила традицію української державності..." (інформація з Інтернету)

лютий, 2017 рік

Немає коментарів:

Дописати коментар