середа, 9 серпня 2017 р.

Роковини воєнного терору 1937 року.

"5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) від 2 липня "Про антирадянські елементи". Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху кампанія репресій проти громадян...
...Для українських земель трагічні події 1937-1939 років стали ще одним етапом у низці радянських репресій. За кілька років до цього жертвами Голодомору стали мільйони селян, були репресовані представники націонал-комуністичного руху та творчої інтелігенції (Розстріляне Відродження)." (матеріали знайдені в Інтернеті)


У нашій бібліотеці провели історичний екскурс "Великий терор 37 року". У дні пам'яті цих страшних роковин ми з читачами поринули у те страшне минуле...


Отже, 5 серпня 1937 року вважається початком так званого Великого терору, під час якого в 1937-1939 роках в СРСР було заарештовано не менше 1,7 мільйонів людей. Більше 700 тисяч з них було страчено.


Читачі ознайомилися з документальними матеріалами, які були знайдені в Інтернеті.
"... Питання про те, чому Сталін розпочав політику Великого терору, вже багато десятиліть залишається відкритим. Отримати вичерпну відповідь на нього вже не вдасться. Однак, існують припущення та гіпотези фахівців.
Як пише український історик Юрій Шаповал, значна частина дослідників схиляється до думки, що Сталін за допомогою Великого терору хотів оновити еліту, повністю позбавившись від старих більшовиків.
Друга причина була в тому, що в 1937 році добігав кінця термін ув’язнення тих, кого посадили в період колективізації й розкуркулення. Ці люди, отримавши стандартні вироки, повертались додому і це було небажано для Сталіна. Можливо, тому в наказах НКВС така увага була приділена пошуку ворогів народу у таборах та тюрмах.
Третьою причиною було те, що влада намагалася вивести нову породу людей, лояльну до радянського режиму..." (матеріали з Інтернету http://espreso.tv/article/2017/08/05/velykyy_teror_chomu_stalin_rozpochav_masovi_rozstrily )


                                           

Ми не повинні та і не маємо права забувати наше минуле, наше поколінні і покоління наших дітей будуть памятати такі страшні дати нашої історії, адже без минулого - немає майбутнього.

Немає коментарів:

Дописати коментар