понеділок, 12 червня 2017 р.

Зелена неділя, клечана неділя...Зелена неділя, клечана неділя.
Із Трійцею, з святом вітаємо вас!
Даруйте оселям клечання веселе
На щастя, на спокій, на радісний час...
О. Василець.


Улітку до нас приходить одне з найбільших християнських свят — Трійця. Його відзначають на 50-й день після Воскресіння Ісуса Христа. Цього дня християни прославляють Святу Трійцю, тобто триєдність Бога Отця, Бога Сина і Бога Святого Духа.
Ми з найактивнішими користувачами провели це свято на природі, підібрали цікаві народознавчі книги. 


Наші помічниці перед Зеленими святами отримали завдання підготувати розповідь про традиції Зелених свят.

І от що вони нам розповіли: "В Україні напередодні Трійці люди прикрашають свої домівки зеленим гіллям, квітами, травою, тому ці дні ще називають “Зеленими святами”. Травою вистеляють підлогу, з квітів і запашного зілля плетуть вінки, запалюють свічки. Духмяні пахощі зелені й квітів створюють особливу атмосферу свята..."


Ця традиція склалася ще у давні часи.
Зелень символізує життєдайну силу Святого Духа. Квітуче гілля і трави нагадують, що під впливом Божої благодаті людські душі розквітають плодами чеснот.Наші дівчата нам розповіли, що Зелені свята (або Русалія) - це свято переходу весни в літо, свято шанування дерев, трав, квітів і сонця. На День Святої Трійці готують обереги з гілок, які повинні захищати будинок від усього злого і приносити добро. У них входять зелені гілки дуба – символ чоловічого начала і здоров'я, берези – символ жіночності і захисту від зла, оберіг із горобини, а також ліщини – у пам’ять про померлих предків. Коли проходить тиждень після Трійці, зелені прикраси спалюють, а освячені в церкві вінки і обереги засушують і зберігають.В День Святої Трійці добре збирати лікарські трави і засушувати. За повір'ям, вони набирають особливої сили, здатної зцілити від найсильніших недуг і захистити будинок від усього лихого. Береза має особливу могутність. Добре сушити м'яту – оберіг для дітей, любисток – дівчатам, полин – для дому, чебрець – жінкам, які мріють про материнство.Вважається, що в Трійцю активізуються потойбічні сили. У деяких місцевих традиціях Трійця осмислюється як останній день розгулу русалок, тому краще в ці дні не купатися в річці.


А ще від наших читачів ми дізнались, що день Cвятої Трійці дуже полюбляє молодь. Всюди проходять молодіжні нічні гуляння біля вогнища, пікніки, весілля, ігри. Але з давніх-давен це свято вважається дівочим. Адже саме в цей день дівчата ворожать на судженого, а після Трійці починається період сватання. 
Дівчата плетуть пишні вінки, йдуть до річки і пускають їх у воду, спостерігаючи, як річка їх приймає. Якщо вінок швидко приб’є до берега, то вже цього року можна чекати сватання, якщо ж попливе далеко, то заміжжя поки не передбачається. При цьому хлопці не повинні бачити як пускаються вінки. Хоча Троїцький вінок може бути таємно подарований в знак любові.

Щоб в полі врожайно жита колосились,
Щоб сонечко гріло і дощ напував,
Любисток і м'яту заносьте у хату,
Ховайте долівки під розкішшю трав...

Благодатний вогник Святого Духа палає в душі кожної людини. Ви відчуваєте його, коли радієте життю, звертаєтеся до Творця, допомагаєте іншим, робите добро… Він зігріває вас у тяжкі хвилини й дарує віру в краще. Тож підтримуйте в собі цей вогник, відганяйте негідні думки, здійснюйте добрі вчинки, діліться своїм теплом з ближніми. Хай у кожному з нас яскраво сяє полум’я Добра й Любові. (матеріали з інтернету)

Немає коментарів:

Дописати коментар