понеділок, 23 січня 2017 р.

В нашім серці УкраїнаУкраїно, соборна державо,
Сонценосна колиско моя,
Ще не вмерла й не вмре твоя слава,
Завойована в чесних боях!


Україна – це земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки. Це наша мати – Батьківщина. В кожного одна Вітчизна і кожен має любити її.
Щороку 22 січня український народ із вдячністю згадує тих героїв, які намагалися відродити незалежну соборну українську державу.

Це свято відзначаємо в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
Сьогодні ми разом з нашими відвідувачами вели розмову про нашу неньку Україну. Кожен присутній відчував свою належність до рідної землі, народу, мови, історії та  гордість за свою Батьківщину.
У бібліотеці було проведено історичну експедицію "В нашім серці Україна" та облаштовано виставку "Соборна Україна", на якій зібрані матеріали про історію об'єднання нашої державу, підібрана відповідна література.Кожен присутній дізнався, що Соборність включає у себе єдність і згуртованість. Це слово означає об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території.Для читачів ми наголошували, що у тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. 

Одна з таких сторінок нашого минулого - боротьба українського народу за соборність своїх земель.


Також для користувачів нашої бібліотеки було показано презентацію "Соборна Україна" (матеріали з Інтернету). 
Складною і бурхливою була доля України. Топталися по ній орди чужинців, ворожі пазурі роздирали її тіло. Але Україна вистояла і сьогодні є єдиною, соборною і незалежною.


Метою нашої зустрічі було познайомити наших відвідувачів з історією Дня соборності України, хотілося, щоб ми змогли донести повагу до минулого Батьківщини, виховати національну свідомість та почуття гідності бути громадянином України, привити любов до рідного краю, його історичного минулого і сучасності. І я думаю що нам це вдалося, адже читачі слухали дуже уважно, підтримували розмову і робили висновки.
Немає коментарів:

Дописати коментар