неділя, 19 березня 2017 р.

Колесо Феміди

Подорож в країну Права

Я маю право на життя,
Я маю право на свободу,
Я маю право на освіту,
А також на щастя для мого народу!

Настен
"Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави". (Стаття 3 Конституції України).
Саме цими словами у Першотравневій бібліотеці було розпочато правову гру "Колесо Феміди", яке було проведено для наших читачів.
Провели ми гру у вигляді змагань. Для читачів було оформлено книжкову розкладку "Права людини", де розмістили матеріали правової тематики: книги, роздруковки Законів, найдених в Інтернеті.
Метою нашого заходу було зацікавити наших читачів у вивченні права, його основних законів, популяризація правової літератури, яка знаходиться у бібліотеці, а так як наш захід був у ігровій форму, то це ще й весело.
Отже, наша змагання-гра складалася з трьох етапів.
Перший етап гри - інтелект-ринг "Азбука правознавця", під час якого нашим читачам по черзі задавали питання, на які треба було давати швидку відповідь, піднявши руку.

"Назвати Основний Закон україни?", "Хто є гарантом суверенітету в Україні?"
"Яким органом здійснюється правосуддя в Україні?", "Що є вищим органом законодавчої влади в Україні?"


"Коли настає правоздатність особи?", "Скільки років потрібно прожити на території України, щоб стати її громадянином?"

Питання були різноманітні: і важкі , і не дуже. Наші правознавці старалися швидко і правильно відповідати і у них майже завжди виходило.
Перший етап також включав у себе гру "Правовий ланцюжок". Завданням наших читачів було вибрати конверт із завданнями улюбленого кольору і визначити правильні відповіді із трьох наданих можливих варіантів.
І з цим завданням наші правознавці теж впоралися.
Другий етап нашої гри -  практикум"Правові ситуації".
Наші учасники розділились на пари  і кожен вибрав конверт з описом правової ситуації. Завданням кожної пари було прокоментувати про правомірність чи не правомірність  даної ситуації і як з неї вийти, або куди треба звернутись по допомогу у тій чи іншій ситуації.


А третій етап нашої гри був найцікавіший і найяскравіший. Називався він "Дерево прав людини". Спочатку ми провели гру "Відгадайко". У бібліотекаря з'явився "чарівний глечик", і треба було відгадати, що знаходиться у середині нашого "чарівного глечика", відповідаючи на запитання.А там знаходилась... "Декларація прав людини"
"Конвенція про права дитини"
"Конституція України"

Але це іще не все...
Заключним етапом нашої гри-змагання було закріплення тих знань і тієї інформації, яку слухачі отримали, граючись. І для нас це стало - "Дерево прав людини". А так як зараз весна, то ми разом  захотіли, щоб воно розквітло.Ми з нашими учасниками і глядачами допомогли йому зацвісти.
Кожному бажаючому були роздані квіти, на яких вони написали права дітей, про які вони у цей день почули - право на життя, на навчання, на відпочинок, на оздоровлення, на ім'я, на спілкування, на захист, на опіку і так далі.
Наше дерево заквітло! Тепер воно займає почесне місце у нашій бібліотеці.


Немає коментарів:

Дописати коментар